Tytuł nowej zawartości

Światowy Dzień Wody

World Water Day22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r.

Powodem ustanowienia Światowego Dnia Wody był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Pierwsze obchody odbyły się w 1993 roku. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Tegoroczne obchody pod hasłem „Woda i zrównoważony rozwój” mają na celu rozwijanie świadomości o tym, jak bardzo ważna jest woda dla zrównoważonego rozwoju. Zasoby wodne i zakres świadczonych usług w obszarze dostarczania wody wspierają redukcję ubóstwa, wzrost gospodarczy i zrównoważony rozwój środowiska. Od bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego do zdrowia ludzi i środowiska, woda przyczynia się do poprawy dobrobytu i rozwoju społecznego, wpływając na warunki życia miliarda ludzi. Zadaniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na to, jak woda łączy się ze wszystkimi obszarami życia, na które musimy zwrócić uwagę, aby tworzyć przyszłość jakiej chcemy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przyłącz się do obchodów Światowego Dnia Wody organizowanych
przez Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. 

Program obchodów Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej

 

PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia